میناردیــنو | MINARDINO

به این مطلب امتیاز دهید:

۵/۵

چرا باید از استند مانیتور استفاده کنیم؟

آیا گاهی گردن و یا شانه درد دارید؟ احتمالا شما به یک استند مانیتور نیاز دارید.

اگر زیاد پشت سیستم می‌نشینید، استند مانیتور یا پایه مانیتور درمان گردن درد شماست.

درد گردن و شانه یک شکایت رایج بین کاربران کامپیوتر است که یکی از دلایل اصلی آن قرار گیری نادرست مانیتور است. آیا شما هم این درد را تجربه کرده‌اید؟

چرا باید از استند مانیتور استفاده کنیم؟

متاسفانه نیاز به استند مانیتور هنوز هم با گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی به درستی درک نشده است.

در بین کاربران کامپیوتر یک ترند معروف وجود دارد که: وقتی صحبت از ارگونومی به میان می‌آید، اکثر مردم از تنظیم صندلی صحبت می‌کنند اما ممکن است فراموش کنند که باید ارتفاع مانیتور خود را نیز تنظیم کنند.

اکثر کاربران مانیتور خود را از بالا نگاه می‌کنند در صورتی که باید زاویه دید نسبت به مانیتور مستقیم باشد، این امر ماهیچه‌های گردن را تحت تنش مداوم قرار می‌دهد و باعث احساس درد در پایان روز می‌شود.

تجربه نشان داده که این درد در ناحیه گردن و شانه که کارمندان بشدت آن را تجربه می‌کنند باعث کاهش راندمان کار در ادارات می‌شود و کارفرمایان از این موضوع بی‌خبر هستند و به دنبال حل این مشکل در جای دیگری می‌گردند.

تجربه یکی از مشتری‌های میناردینو در خصوص استفاده از استند مانیتور:

من به صورت فریلنسری تولید محتوا می‌کنم و زمان زیادی را پشت مانیتور میگذرانم و همیشه در ناحیه گردن دچار درد بودم. صندلی‌ام را طوری تنظیم کردم که بتوانم راحت تایپ کنم، اما چون قد بلندی دارم، مانیتور خیلی زیر خط چشمم بود. مقداری کاغذ زیر مانیتور گذاشتم تا کمی بالا بیاید، اما باز هم گردن و شانه‌هایم درد می‌کرد. با جستجو دراینترنت به سایت شما رسیدم و یک استند مانیتور برای خودم سفارش دادم، خوشبختانه همان روز به دستم رسید و در عرض چند دقیقه نصبش کردم، هم خیلی زیباست و هم خیلی با کیفیت است، از همان روز می‌توانستم تفاوت را احساس کنم. چند روز بعد گردنم به حالت عادی برگشت و دیگر دردی در گردنم حس نمی‌کردم.

امیرحسین
freelancer

اما چرا ارتفاع کم مانیتور چنین تاثیری دارد؟

با پایین بودن مانیتور فقط گردن شما را تحت تاثیر قرار نمی‌گیرد! نگاه کردن از بالا به صفحه نمایش باعث ایجاد تنش در پشت گردن شما می‌شود، اما زمانی که یک مجموعه از ماهیچه ها منقبض هستند، ماهیچه های اطراف نیز تمایل به سفت شدن دارند.

نگاه کردن از بالا به مانیتور به این معنی است که:

عضلات گردن شما باید سخت کار کنند تا سرتان را در جای خود نگه دارند بعد از چند ساعت، گردن شما شروع به سفت شدن می‌کند با کمی زمان بیشتر، عضلات شانه شما نیز سفت می‌شوند در نهایت، تنش در بازوهای شما نیز ایجاد می‌شود.

چطور بفهمیم که به یک استند مانیتور نیاز داریم؟

در اینجا روش تشخیص نیاز به استند مانیتور را یاد می‌گیرید:

  • مطمئن شوید صندلی شما به درستی تنظیم شده
  • صاف و راحت بنشینید و مستقیم به جلو نگاه کنید

اگر به خط چشم شما با بالاتر از وسط مانیتور منطبق است مانیتور شما خیلی پایین است و باید از یک استند مانیتور مناسب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.